2018 Skate SWP

Adult Bronze Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ben Daidone, All Year FSC111214/1 
2.L. Dranae Jones, Los Angeles FSC222125/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Doug WilliamsLos Angeles, CA
Judge 2Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 4Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 5Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 08:59AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Adult Bronze Ladies FS

2018 Skate SWP

Adult Bronze Ladies FS

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.L. Dranae Jones, Los Angeles FSC121123/1 
2.Rochelle Andres, Glacier Falls FSC Inc.212215/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Srivitta KengskoolPasadena, CA
Judge 2Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 3Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 4Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 5Anna BuckinghamAlpine, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 01:06PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Adult Bronze Men FS EXHIBITION

2018 Skate SWP

Adult Bronze Men FS EXHIBITION

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ben Daidone, All Year FSC111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Srivitta KengskoolPasadena, CA
Judge 2Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 3Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 4Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 5Anna BuckinghamAlpine, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 01:00PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Adult Gold Light Exhibition

2018 Skate SWP

Adult Gold Light Exhibition

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Diane Wing, FSC of Southern Calif...111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 4Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 5Srivitta KengskoolPasadena, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 10:10AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Adult Silver Dramatic- Exhibition

2018 Skate SWP

Adult Silver Dramatic- Exhibition

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Erika Fusco, Coyotes SC of Arizona111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Doug WilliamsLos Angeles, CA
Judge 2Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 4Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 5Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 09:01AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Adult Silver Light Exhibition

2018 Skate SWP

Adult Silver Light Exhibition

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Merry Neitlich, Los Angeles FSC111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 4Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 5Srivitta KengskoolPasadena, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 10:09AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: No Test Dramatic Entertainment

2018 Skate SWP

No Test Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Lillian Kirby, SC of Phoenix211123/1 
2.Natalya Metzger-Key, The North County FSC322233/2 
3.Ellie Teschmacher, The North County FSC133315/3 
 Helen Fang, Glacier Falls FSC Inc.      Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeDoug WilliamsLos Angeles, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 2Laura ChinnockCypress, CA
Judge 3Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 4Anna BuckinghamAlpine, CA
Judge 5Julie Anne KeenVilla Park, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 07:15AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: No Test Girls Group A

2018 Skate SWP

No Test Girls Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Adeline Tan, All Year FSC1122/1 
2.Lillian Kirby, SC of Phoenix3333/3 
3.Joyce Chuong, All Year FSC4462/4 
4.Ellie Hou, Glacier Falls FSC Inc.5513/5 
5.Angelina Feng, All Year FSC2752/5TOM 7
6.Brooklyn Crone, Glacier Falls FSC Inc.7542/5TOM 9
7.Lola Renick, The North County FSC6272/6 
8.Sophia Dumitascu, Glacier Falls FSC Inc.8883/8 
9.Sophie Epstein, The North County FSC91092/9 
10.Angela Huang, Glacier Falls FSC Inc.109103/10 
11.Ellie Teschmacher, The North County FSC1112112/11 
12.Katharine Chadsey, SC of Nevada1211123/12 
13.Helen Fang, Glacier Falls FSC Inc.1313133/13 
 Ava Loo, Glacier Falls FSC Inc.    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Srivitta KengskoolPasadena, CA
Judge 2Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 3Carla GolubskiChatsworth, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 12:16PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: No Test Girls Group B

2018 Skate SWP

No Test Girls Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ashley Ryoo, Glacier Falls FSC Inc.1132/1 
2.Lauren Ahn, Glacier Falls FSC Inc.1362/3TOM 4
3.Allison Yun, Glacier Falls FSC Inc.3242/3TOM 5
4.Karin Barken, Glacier Falls FSC Inc.4553/5 
5.Kyra Ridenour Boyd, La Jolla FSC5482/5 
6.Simone Somilleda, FSC of Southern Calif...6712/6TOM 7
7.Hannah Xie, Glacier Falls FSC Inc.7622/6TOM 8
8.Sumin Cho, Glacier Falls FSC Inc.8873/8 
9.Reese Lucas, San Diego FSC911102/10TO 30
10.Sara Regalado, Glacier Falls FSC Inc.131092/10TO 32
11.Zoey Salmons, San Diego FSC119132/11 
12.Natalie Lim, SC of Nevada1012123/12 
13.Audrey Sinnett, The North County FSC1213112/12 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Heather CorreaRiverside, CA
Judge 2Srivitta KengskoolPasadena, CA
Judge 3Cris PozanacGlendale, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 01:20PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: No Test Girls Group C

2018 Skate SWP

No Test Girls Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Tania Omana, Los Angeles FSC1223/2 
2.Olivia Muroya, The North County FSC4132/3TO 8
3.Katelyn Wang, San Diego FSC3512/3TO 9
4.Katelyn Feicht, Glacier Falls FSC Inc.26122/6TOM 8
5.Annabelle Tran, SC of Phoenix6392/6TOM 9
6.Morgan Crone, Glacier Falls FSC Inc.9462/6TOM 10
7.Sophia Karpouzas, Los Angeles FSC12742/7 
8.Sarah Kim, All Year FSC8853/8 
9.Abigail Denis, The North County FSC51082/8 
10.Lucy Johnson, La Jolla FSC79142/9 
11.Hana Sehic, All Year FSC101372/10 
12.Nicole Rivera, Glacier Falls FSC Inc.1111103/11 
13.Apoorva Koka, Individual Member1312102/12 
14.Stacy Chin, Glacier Falls FSC Inc.1414133/14 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 2Heather CorreaRiverside, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 03:44PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: No-Test Light Entertainment

2018 Skate SWP

No-Test Light Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Audrey Sinnett, The North County FSC431123/2TO 11
2.Annabelle Tran, SC of Phoenix124513/2TO 13
3.Olivia Muroya, The North County FSC342243/3TOM 7
4.Katharine Chadsey, SC of Nevada253433/3TOM 8
5.Kira Shiau, San Diego FSC515355/5 
 Helen Fang, Glacier Falls FSC Inc.      Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeDoug WilliamsLos Angeles, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Anna BuckinghamAlpine, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 4Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 5Laura ChinnockCypress, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 09:34AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre- Preliminary Girls Group E

2018 Skate SWP

Pre- Preliminary Girls Group E

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Azeneth Cruz, Glacier Falls FSC Inc.1122/1 
2.Gabrielle Mendoza, Glacier Falls FSC Inc.2213/2 
3.Liana Brydle, Pasadena FSC7432/4 
4.Alena Kremer, SC of Phoenix5642/5TOM 9
5.Lily Hamel, Los Angeles FSC6552/5TOM 10
6.Sydney Lum, SC of Nevada3762/6 
7.Tatum Boaz, Glacier Falls FSC Inc.4872/7 
8.Hannah Welke, All Year FSC8383/8 
9.Kristen Larson, Glacier Falls FSC Inc.9993/9 
 Trisha Ahuja, Los Angeles FSC    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 2Joseph SierraWoodland Hills, CA
Judge 3Julie Anne KeenVilla Park, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 10:03AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Juvenile Dramatic Entertainment

2018 Skate SWP

Pre-Juvenile Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Sloan Mayer, All Year FSC112213/1 
2.Hannah Gahan, Coyotes SC of Arizona321124/2 
3.Danielle Choi, Copper State SC233335/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Doug WilliamsLos Angeles, CA
Judge 2Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 4Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 5Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 08:33AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Preliminary Dramatic Entertainment

2018 Skate SWP

Preliminary Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Zoie Gomez, All Year FSC141213/1 
2.Ashleigh Slender, Coyotes SC of Arizona252143/2 
3.Deborah Moon, Pasadena FSC523363/3TOM 8
4.Renee Du, All Year FSC336733/3TOM 9
5.Luana Stein, San Diego FSC915423/4 
6.Aly Lind, Copper State SC464953/5 
7.Alexa Estereicher, SC of Phoenix1179573/7 
8.Haylie Scott, Copper State SC788685/8 
9.Lara Hawley, Los Angeles FSC81171093/9 
10.Ava Sanchez, Orange County FSC1010108105/10 
11.Maddy Meller, Copper State SC691111115/11 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 2Laura ChinnockCypress, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 4Anna BuckinghamAlpine, CA
Judge 5Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 08:23AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Preliminary Light Entertainment

2018 Skate SWP

Preliminary Light Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ryan Orr, SC of Phoenix121123/1 
2.Elyce Lin-Gracey, Pasadena FSC212215/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 4Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 5Srivitta KengskoolPasadena, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 10:07AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Boys FS

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Boys FS

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Kai Timbadia, Pasadena FSC1113/1 
2.Ray Huang, San Diego FSC2223/2 
3.Ethan Huey, Los Angeles FSC3342/3 
4.Jonathan Slonim, San Diego FSC4433/4 
5.Michael Lee, FSC of Southern Calif...5553/5 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Cris PozanacGlendale, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Heather CorreaRiverside, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 04:39PM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Dramatic Entertainment

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Alena Kremer, SC of Phoenix231233/2TO 11
2.Madison Evans, SC of Phoenix412523/2TO 14
3.Grace Lauder, The North County FSC323144/3 
4.Sydney Lum, SC of Nevada145363/4TOM 8
5.Kalina Lakova, SC of Nevada554413/4TOM 9
6.Liana Brydle, Pasadena FSC667654/6 
7.Lily Hamel, Los Angeles FSC776775/7 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeDoug WilliamsLos Angeles, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 2Laura ChinnockCypress, CA
Judge 3Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 4Anna BuckinghamAlpine, CA
Judge 5Julie Anne KeenVilla Park, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 07:39AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Girls Group A

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Girls Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Katie Shen, All Year FSC2112/1 
2.Lindsay Lardon, The North County FSC1262/2 
3.Amanda Raygoza, Glacier Falls FSC Inc.3522/3 
4.Cleo Park, Los Angeles FSC4352/4TOM 7
5.Natasha Frank, Pasadena FSC5442/4TOM 8
6.Harmony Krause, San Diego FSC6633/6 
7.Kate Liu, Desert Ice SC Of Arizona7773/7 
8.Mallory Morcillo, SC of Phoenix8883/8 
9.Kenzie Laing, Los Angeles FSC9993/9 
10.Melissa Sun, SC of Nevada1010103/10 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 2Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Judge 3Wayne HundleyRiverside, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 07:38AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Girls Group B

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Girls Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Seoyoon Kim, Pasadena FSC1113/1 
2.Lauren Reall, Glacier Falls FSC Inc.3242/3TO 9
3.Tia Bell, San Diego FSC7322/3TO 12
4.Calista Upton, San Diego FSC5432/4 
5.Jaime Lim, SC of Nevada4562/5 
6.Kalina Lakova, SC of Nevada6682/6 
7.Danna Zheng, Glacier Falls FSC Inc.2792/7 
8.Maya Antonyan, Los Angeles FSC9872/8 
9.Stephanie Cheung, Los Angeles FSC89102/9 
10.Ella Maricich, Glacier Falls FSC Inc.101053/10 
11.Lily Weinfurter, Glacier Falls FSC Inc.1111113/11 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Sharon WatsonLos Angeles, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Carla GolubskiChatsworth, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 08:15AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Girls Group C

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Girls Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elise Thio, FSC of Southern Calif...1113/1 
2.Jolene Chou, Orange County FSC2252/2*** TIE ***
2.Kaitlyn Li, Glacier Falls FSC Inc.2522/2*** TIE ***
4.Grace He, San Diego FSC7332/3 
5.Rachel Sitanggang, All Year FSC4443/4 
6.Arantxa Losada, All Year FSC5663/6 
7.Ella Kanas, San Diego FSC6883/8 
8.Charlotte Crewse, Glacier Falls FSC Inc.87112/8 
9.Mishty Dhekial, All Year FSC11972/9 
10.Madison Evans, SC of Phoenix101093/10 
11.Sidney Freedman, Los Angeles FSC911102/10 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeRon PfenningPalm Springs, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 2Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 3Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 08:49AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Girls Group D

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Girls Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Gracie Lee, Los Angeles FSC1113/1 
2.Noel Nelson, FSC of Southern Calif...3422/3TO 9
3.Lola Thompson, SC of Phoenix5232/3TO 10
4.Cali Hecht, SC of Phoenix4343/4 
5.Chloe Mui, SC of Phoenix2562/5 
6.Ellana Tran, SC of Phoenix7673/7 
7.Alexandra Masis, San Diego FSC8752/7 
8.Grace Lauder, The North County FSC6883/8 
9.Peyton Espinosa, All Year FSC9993/9 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 2Sharon WatsonLos Angeles, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Substitute  

Last Updated: Tue, Oct 10, 2017, 09:20AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Pre-Preliminary Light Entertainment

2018 Skate SWP

Pre-Preliminary Light Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Ellana Tran, SC of Phoenix131213/1 
2.Lindsay Lardon, The North County FSC323123/2*** TIE ***
2.Catherine Laube, The North County FSC212333/2*** TIE ***
4.Charlotte Schmitt, The North County FSC444445/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeDoug WilliamsLos Angeles, CA
Assistant Referee  
AccountantElda Stillwell*Fallbrook, CA
Judge 1Anna BuckinghamAlpine, CA
Judge 2Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 3Kathleen DoramusLa Verne, CA
Judge 4Wayne HundleyRiverside, CA
Judge 5Laura ChinnockCypress, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 10:05AM (Competition local time)

2018 Skate SWP: Teen Dramatic Entertainment

2018 Skate SWP

Teen Dramatic Entertainment

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Emily Keener, The North County FSC211114/1 
2.Elena Robinson, Copper State SC122225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeLarry Kriwanek*Murrieta, CA
Assistant Referee  
AccountantMarilyn AndersCoeur D'Alene, ID
Judge 1Doug WilliamsLos Angeles, CA
Judge 2Julie Anne KeenVilla Park, CA
Judge 3Stephen KawalkoTorrance, CA
Judge 4Carla GolubskiChatsworth, CA
Judge 5Rainer KokotakisSanta Monica, CA
Substitute  

Last Updated: Mon, Oct 09, 2017, 08:52AM (Competition local time)